Trakiškio padalinys

            Trakiškio kultūros namai įkurti 1979 m. liepos 1 d. Šiuo metu įstaiga turi Miežiškių kultūros centro padalinio statusą.

          Kultūros įstaigos kolektyvai: folkloro ansamblis ,,Margutis“, liaudiškos muzikos kapela „Juostvingė“, vaikų skaitovų ir liaudies kūrybos atlikėjų būrelis, žolininkių būrelis. Kolektyvai koncertuoja savo krašto renginiuose, įvairių Lietuvos vietovių šventėse, puoselėja savo krašto tradicijas, dalyvauja Dainų šventėse. Trakiškio padalinį garsina vietos šeimininkės, šventėse pristatančios kulinarinį paveldą, žolininkės, teatralizuotai pristatančios liaudies medicinos paveldą, žoleles, arbatas, užpiltines, mažieji liaudies kūrybos atlikėjai, perimantys tarmę ir atlikimo meną iš kraštietės etnokultūros puoselėtojos Janinos Bikinienės, kuri 2012 m. apdovanota kultūros ministerijos premija už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą.

          Trakiškio padalinyje organizuojami šie tradiciniai renginiai: liaudies eiliuotojų ir tautodailininkų šventė ,,Darbščių rankų ir žodžio meistrai”, kulinarinio paveldo šventė ,,Oi, skanios bobutės vaišės”, ,,Bulvė – ir maistas, ir vaistas“, rudens darbų pabaigtuvių šventė „Nuobaigos“, liaudies medicinos paveldo renginys ,,Žolė kėlė rasą”, šventė „Tvarkdaraitis“, rengiama  kartu su bendruomene, ir kt.

          Įstaigoje pristatomos edukacines programos: amatų – „Lino mūka“, žolininkių – „Augo kiemi dagilėlis“, Užgavėnių – „Oi tu, Jackau mano brungus“, kulinarinio paveldo – „Oi, skanios bobutės vaišės“ ir kt.