Absoliučiai geriausias konkurso kolektyvas – Miežiškių „Raskila“

Respublikiniame vokalinių ansamblių festivalyje-konkurse „Šventosios gaida“ aukščiausio įvertinimo sulaukė Miežiškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Raskila“, vadovaujamas Linos Kairytės.

„Šventosios gaida“ – vienas iš nedaugelio Lietuvoje vykstančių didelės apimties, plačios dalyvių geografijos, aukšto meninio lygio vokalinių ansamblių konkursų. Tai tradicinis Ukmergės kultūros centro organizuojamas renginys, šiemet vykęs jau penkioliktą kartą. Anksčiau konkursas įvairių šalies regionų vokalinius ansamblius sukviesdavo į Ukmergę, o pastaraisiais metais dainininkai pasirodo Taujėnų dvaro koncertų salėje.

Šiųmečiame konkurse jaukioje, geros akustikos erdvėje kompetentingai komisijai ir publikai dainavo arti dvidešimties kolektyvų iš Šilalės, Kupiškio, Kelmės, Marijampolės, Vilkaviškio, Šiaulių, Šakių, Jurbarko, Kauno, Anykščių, Kėdainių miestų ir rajonų. Panevėžio rajonui atstovavo miežiškiečių „Raskila“.

Kiekvienas ansamblis prisistatė trimis kūriniais – dainavo po vieną išplėtotą lietuvių liaudies dainą, lietuvių ir užsienio kompozitoriaus kūrinį. Miežiškietės atliko Bangos Balakauskienės išplėtotą liaudies dainą „Oželis“, Mikaelo Tariverdijevo sukurtą „Muziką“ ir vadovės Linos Kairytės parašytą dainą „Išeina vasara“. Komisijoje dirbęs choro dirigentas, dainininkas, pedagogas Dainius Puišys pabrėžė, jog pasirinktas repertuaras ir atlikimo technika atskleidė kiekvieno kolektyvo individualumą, savo braižo turėjimą.

Komisijos ir organizatorių padėkų nusipelnė visi konkurso ansambliai, keliems iš jų įteikti specialieji prizai. Geriausieji buvo apdovanoti trečiojo, antrojo ir pirmojo laipsnio diplomais. O pagrindinis „Šventosios gaidos“ prizas ir absoliučiai geriausio kolektyvo titulas atiteko Miežiškių „Raskilai“. Komisija miežiškiečių dainavimui negailėjo komplimentų, o D. Puišys pabrėžė, jog priimant sprendimą dėl svarbiausio konkurso apdovanojimo komisijos nuomonė buvo visiškai vieninga, nekilo jokių ginčų.

 

Miežiškių kultūros centro informacija

raskila