Žemaitijos sostinėje aidėjo Panevėžio rajono artistų balsai

Artėjant liepai visu greičiu įsibėgėja pasirengimo Lietuvos šimtmečio Dainų šventei darbai. Prieš didžiąją šventę įvairių žanrų šalies mėgėjų meno kolektyvai renkasi į generalines repeticijas, virstančias įspūdingais pasirodymais vietos publikai. Tokiose sueigose balsų skambumą jau demonstravo vokaliniai ir folkloro ansambliai, savo spektaklius demonstravo mėgėjų teatrai.

Kone šimto Lietuvos suaugusiųjų, vaikų ir jaunimo mėgėjų teatrų pasirodymai tapo antrąjį birželio savaitgalį Telšiuose vykusios Žemaitijos sostinės šventės dalimi. Artistai visą pusdienį savo spektaklius demonstravo miesto aikštėse, kiemuose, soduose, teatre, o vakare šventė persikėlė į amfiteatrą, jame surengtas renginio finalas su keleto teatrų spektakliais, visų dalyvių drauge atliktu kūriniu.

Viskas kaip būsimoje Dainų šventėje: Teatro dienos pavadinimas „Sau, tautai, žmonijai“ nurodo Vydūno filosofijos kryptį, informuoja, jog spektakliai sukurti remiantis šio Mažosios Lietuvos mąstytojo, humanisto, rašytojo darbais; skirtingose vietose vykstantys pasirodymai pagal temas suskirstyti į aštuonias dalis; į šventės finalą susirenka visi maždaug tūkstantis artistų, jų drauge atliekamą maldą-dainą-priesaiką vainikuoja griausmingas „Lietuva, Lietuva, Lietuva“.

Panevėžio rajonui didžiuliame renginyje atstovavo trys teatrai: Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Skruzdėlė“ (vadovė Daiva Kiršgalvienė) savo spektaklį „Laiškai Lietuvai“ pristatė šventės dalyje „Lietuva, Tėvyne mūsų“, Ramygalos kultūros centro mėgėjų teatras „Ažuolynė“ (vadovė Audronė Palionienė) spektaklį „Iš svajonių gimsta tikrenybės“ parodė to paties pavadinimo dalyje, Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatras (vadovė Jurga Švagždienė, muzikos vadovė Lina Kairytė) su spektakliu „Repeticija“ buvo finalo „Amžinas keleivis“ dalyvis.

Rajono atstovai Telšiuose ne tik rodė spektaklius, bet kartu su kolegomis iš įvairių Lietuvos vietovių dar ir įsiamžino Žemaitijos sostinėje. Šventės organizatorių sumanymu, kiekvieno mėgėjų teatro atstovai į specialiai sukurtą ir Turgaus aikštėje įtvirtintą lentą įkalė po simbolinę vinį. Nuo šiol lankydamiesi Telšiuose mūsų krašto žmonės galės šiame išpuoselėtame mieste rasti saviškius primenančių ženklų.

 

Miežiškių, Paįstrio, Ramygalos kultūros centrų informacija ir nuotraukos

teatrai telsiuose8 teatrai telsiuose6 teatrai telsiuose5 teatrai telsiuose4

teatrai telsiuose3 teatrai telsiuose2 teatrai telsiuose1 teatrai telsiuose 7