Teatro premjera – spektaklis apie mus

Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatras sukvietė publiką į ilgai lauktą premjerą. Spektaklis „Kaip visi žmonės“ pristatytas savoje scenoje – Miežiškiuose, saviems žiūrovams – artimiesiems, bičiuliams, kolegoms, iš čia pat atėjusiems ir iš tolėliau suvažiavusiems gerbėjams.

„Kaip visi žmonės“ – spektaklis, kuriame ieškoma atsakymų į dažną aplankančius klausimus apie būtinybės pritapti ir noro išsiskirti iš minios suderinamumą, apie kitoniškumą, susikalbėjimą tarpusavyje. Kitaip tariant, veikėjai iš tiesų yra tokie pat, kaip visi žmonės – tai susitaikantys su realybe, tai abejojantys, tai liejantys aistras, tai nurimstantys. Spektaklis nėra komedija, nors jame sočiai juoką keliančių pakalbėjimų, nėra drama, nors jaudinančių momentų taip pat nestinga. Nepavadintas jis ir muzikiniu, bet išskirtiniu Miežiškių teatro bruožu tapusio darnaus dainavimo, žinoma, yra.  

Spektaklio scenarijų sukūrė, jį režisavo teatro vadovė Jurga Švagždienė. Vaidina Valerija Bartulienė, Giedrė Bučienė, Lina Kairytė, Jurgita Liepinienė, Aldona Petrulaitienė, Audronė Rancovienė, Linas Švagždys, Jurga Švagždienė, Anželika Švaikauskienė. Šie skirtingo amžiaus, skirtingos sceninės patirties žmonės – ne tik artistai. Spektaklyje daugelis jų dainuoja, keletas groja, Lina ir Audronė yra kūrinio muzikos vadovės, Jurga, Linas, Giedrė pagamino dekoracijas.

Žiūrovai po premjeros pabrėžė, kad spektaklyje mintys išsakomos, išdainuojamos subtiliai ir paprastai, kad jame netrūksta nei lengvumo, nei prasmės. Žmonės sakė, kad buvo gera žiūrėti, klausytis ir išgirsti, dėkojo už nuoširdžias, jautrias akimirkas. Ne vienas prisipažino susigraudinęs, tiesa, ašaros kaupėsi šviesios, nuo gražumo, džiugesio.

Naujausio miežiškiečių spektaklio premjera turėjo įvykti dar kovą, tačiau dėl situacijos Lietuvoje ir pasaulyje planai gerokai pakito. Ir dabar susitikimas su publika buvo kitoks, nei įprasta – žiūrovai dėvėjo kaukes, sėdėjo laikydamiesi reikalaujamų atstumų. Bet nestigo gerų emocijų: artistus šildė reakcijos į scenos vyksmą, karšti aplodismentai, padėkos, komplimentai, sveikinimai. O kur dar neįtikėtina gausybė dovanų atneštų gėlių! Teatro žmonės pajuto sukūrę šventę sau ir kitiems.

Dabar Miežiškių artistai rengiasi naująjį spektaklį pristatyti Bernatoniuose vyksiančioje rajono atrankoje į šalies mėgėjų teatrų šventę „Atspindžiai“, turi norų ir planų pasirodyti tiek savame krašte, tiek kur nors toliau. Kad tik būtų, kas kviečia!

Miežiškių kultūros centro informacija ir nuotraukos