Teatrai Miežiškiuose sukūrė tikrą šventę

Įsibėgėjus vasarai Miežiškių kultūros centre – ne atostogoms būdinga ramybė, o smagus šurmulys. Paskutinį birželio savaitgalį miežiškėnus ir miestelio svečius smagiai leisti laiką sukvietė mėgėjų teatrų šventė. Sukvietė tikrąja šio žodžio prasme – organizatoriai išvakarėse miestelį išjudino smagia darbus prieš šventę pabaigti suskubusių šieno grėbėjų eisena, kurios nariai kiekvieną sutiktąjį kvietė švęsti kartu.

 Pakilios, šviesios nuotaikos renginyje netrūko. Kultūros centre susirinkusi publika gavo progą pamatyti tris svečių spektaklius, pademonstruotus, kaip įprasta, scenoje. Joje prisistatė Joniškio kultūros centro mėgėjų teatras „Žiburys“ su N. Gogolio komedija „Vedybos“ (režisierė Violeta Tuomaitė), Rokiškio kultūros centro Liaudies teatras su smagiomis V. Bičiūno „Varnalėšomis“ (režisierius Eligijus Daugnora) ir Ukmergės kultūros centro Taujėnų skyriaus mėgėjų teatras „Bičiuliai“ su D. Čepauskaitės „Pupomis“ (režisierius Vidmantas Krikštaponis).

Tačiau šventėje būta ne tik įprastų dalykų. Miežiškėnų mėgėjų teatras žiūrovus pakvietė pasimėgauti neregėta pramoga – teatriniu serialu, kuriuo virto spektaklis pagal K. Čiplį-Vijūną „Susipyko“ (režisierė Jurga Švagždienė).  Žiūrėti smagaus vyksmo kviesta lauke, po medžiais, įrengtoje scenelėje, o siužetas skleidėsi, kaip dera serialui, su pertraukomis, išlaikant intrigą, kas gi bus toliau.

Publikai pasiūlyta ir galimybė leisti pertraukų tarp spektaklių laiką viešint jaukioje arbatinėje, kurioje gardžia kava, arbata, bandelėmis vaišino žavi bufetininkė, tikra šventės žvaigždė.

Teatriniai atradimai, susitikimai su skirtingo braižo kolektyvais ir įvairiais žanrais, geros emocijos, daug juoko, malonių pažinčių, gražių patirčių – įvyko tikra Šventė. Organizatoriai dėkingi ir teatrų režisieriams, artistams, ir rėmėjams, padėjėjams, ir žiūrovams – maloniai stebinantis entuziazmas leidžia kurti planus tęsti teatrų šventės tradiciją.

Miežiškių kultūros centro informacija ir nuotraukos