Tautodailininką ir jo darbus pagerbėme švente

Miežiškių kultūros centre surengta nekasdienė šventė – miestelyje gyvenančio ir kuriančio tautodailininko, medžio skulptoriaus Eduardo Tito darbų albumo sutiktuvės. Į jas susirinko gausus būrys žmonių: menininko darbų gerbėjų, kaimynų, bičiulių, kolegų tautodailininkų iš viso Panevėžio krašto. Menininkui skirta daug įspūdingų sveikinimų, gražių žodžių, savo ruožtu visiems sveikintojams ir kitiems šventės dalyviams jis atsilygino dovanodamas po naująją knygą. Džiugų šventinį šurmulį dar labiau pagyvino abejingų nepalikęs Miežiškių kultūros centro grupės „Pilnatis“ koncertas.

Nedideliame leidinyje, pavadintame „Skulptūra savaip“, tilpo nemažai: ir šiek tiek pasakojimo apie patį Eduardą, jo darbų vertę, ir daugybė nuotraukų – nuo tų, kuriose įamžintos pačios pirmosios meistro skulptūros, iki tų, kuriose užfiksuoti patys naujausi jo darbai. Knygą parengė E. Titas ir Birutė Titienė, leidinio dizainerė Laura Jakimavičienė, albumo spausdinimą iš dalies parėmė Panevėžio rajono savivaldybė.

Meno kūrėjas, tautodailininkas, medžio drožėjas E. Titas – nuo seno lietuvių pamėgtos, svarbią vietą tautos kultūriniame palikime užimančios srities atstovas. Eduardas yra pripažintas meistras. Tas pripažinimas – tiek oficialus: 2016 m. LR kultūros ministro įsakymu jam suteiktas meno kūrėjo statusas; tiek pelnytas plačiojoje visuomenėje: menininkas dažnai kviečiamas į plenerus, parodas, jo darbų yra daugybėje Lietuvos ir užsienio šalių vietovių.

Miežiškiuose surengtos E. Tito darbų albumo sutiktuvės – Tautodailės metų renginys. Kultūros centro darbuotojai džiaugiasi, kad šiuos Lietuvos kultūrai reikšmingus metus galima minėti, tautodailininkus pagerbti ne kaip nors abstrakčiai, iš toli į šią puikią tradiciją žiūrint, o čia pat, savame miestelyje ja džiaugiantis ir didžiuojantis. Šalia ir aplink turėdami ne vieną pripažintą menininką, garbų tautodailininką, miežiškiečiai šiemet ketina organizuoti ir daugiau su šia liaudies meno sritimi susietų renginių.

Miežiškių kultūros centro informacija.