Penkioliktoji bulvių šventė Trakiškyje

Tradicinė kulinarinio paveldo šventė „Bulvė ir maistas, ir vaistas“ rengiama nuo 2002 m. Pirmoji  šventė buvo surengta Virgilijaus Liesio tėvų sodyboje Kulbių kaime. Vėliau ji apkeliavo daugelį  Miežiškių seniūnijos kaimų, buvo rengta pas Janiną Teresevičienę Kulbagalyje, ne kartą vyko etnokultūros puoselėtojos Janinos Bikinienės sodyboje, vėliau patyrė pertrauką. Pastaraisiais metais šventė vyksta Trakiškyje, šiemet joje susitikome jau penkioliktą kartą.

Šiemetinė šventė išsiskyrė dalyvių ir žiūrovų gausa. Bulvinius patiekalus pristatė ne tik vietos gyventojai, folkloro dainininkių grupės „Margutis“ moterys, bet ir šeimininkės iš Miežiškių seniūnijos kaimų, iš Panevėžio miesto. Buvo pristatomi ne tik namuose pagaminti bulviniai patiekalai, bet ir čia pat ant laužų iškepti bulviniai blynai, išvirtos bulvytės su šonine ir daržovėmis, naminiai virtinukai su bulvių ir šoninės įdaru, ką tik išvirta žolininkių arbata.

Žiūrovų komisija viską apžiūrėjo, išragavo ir išrinko įspūdingiausius patiekalus. Archajiškiausiu pripažintas Nevėžio kultūros įstaigos „Duonos kepėjų“ būrelio kugelis, keptas senovinėje krosnyje, originaliausiu – Virginijos Kiselienės iš Panevėžio naminis pyragas su bulvėmis, gardžiausiu kasdieniu patiekalu įvardinti Valentinos Valuškienės kepti bulviniai blynai. Šiuolaikiškiausią patiekalą, „Mimozą“ pagal ukrainietišką vyro receptą paruošė Sigita Skatova. O garbingo „Paties paties gardžiausio patiekalo“ vardas atiteko Ričardo Kišono aliejuje virtoms bulvytėms su šonine ir daržovėmis. 

Šventėje linksmino folkloro dainininkių grupė „Radasta“ iš Nevėžio, mamos Jolantos ir dukros Jovilės duetas, Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos savanoris Saulius Jakutonis, šokių kolektyvai „Svaja“ iš Dembavos, „Vieversys“ iš Katinų, kapela „Sanžyla“ iš Berčiūnų. Vaikams žaidimus vedė vaikų ir jaunimo teatro būrelio „Pleputis“ atstovai iš Nevėžio, trakiškietės Vaida Indriliūnienė ir  Asta Liobikienė. Dalyviai turėjo galimybę dalyvauti terapinėje – edukacinėje programoje „Tapymas ant vandens“, kurią vedė meno vadovė Rita Gasaitienė.

Sulaukėme garbingų svečių ir sveikinimų iš Europos parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės, Lietuvos Respublikos Seimo narės Orintos Leiputės, Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narės Genės Jakaitienės. Europos parlamento nario Juozo Oleko sveikinimą  trakiškiečiams perdavė Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narė Modesta Petrauskaitė.

Organizatoriai dėkoja šventės dalyviams, žiūrovams, rėmėjams, pagalbininkams, padėjusiems sukurti gražią šventę, fotografui Stasiui Skrebiui, užfiksavusiam šventės akimirkas.