Miežiškiuose – įspūdingos vasaros išlydėtuvės

Tradicinė Miežiškių šventė „Atsisveikinimas su gandrais“ jau senokai yra tapusi svarbiausiu miestelio metų renginiu, į kurį susirenka ne tik patys miežiškiečiai, kraštiečiai, bičiuliai, giminaičiai, bet ir suvažiuoja daug įspūdinga programa susiviliojančių aplinkinių vietovių gyventojų. Ir šiemet centrinėje miestelio dalyje vos tilpo svečių automobiliai, Angelų slėnyje nuo pietų iki sutemų būriavosi gausybė puikiai nusiteikusių žmonių – šventėje buvo ką veikti įvairaus amžiaus ir pomėgių žmonėms.

Su gandrais ir vasara Miežiškiuose atsisveikinama per Šv. Baltramiejaus atlaidų pakermošį – gamtininkai, tradicijų žinovai teigia, kad būtent tą dieną gandrai palieka Lietuvą, o jų būriavimasis prieš skrydį nuo seno vadinamas artėjančio rudens pranašu. Šiltojo metų laiko išlydėtuvės tampa puikia proga pasidžiaugti tuo, kas per jį įvyko gero. Tradiciškai svarbia šventės dalimi tampa gražiausiai tvarkomų sodybų konkurso rezultatų paskelbimas, nugalėtojų sveikinimai. Šiemet už aplinkos puoselėjimą padėkota nemažam būriui miestelio gyventojų – daug kas nusipelnė gerų žodžių už nuolatines pastangas gražinti savas sodybas, viešąsias erdves.

Grožybių nestigo ir šventės vietoje: Miežiškių gyventojų bendruomenės sumanymu ir pastangomis Angelų slėnį vienai dienai papuošė meninė instaliacija, kurioje mirgėjo tarsi iš miestelio herbo nutūpę paukščiai, kultūros centro darbuotojai vasaros gėlėmis išpuošė sceną.

Šv. Baltramiejaus šventė labai svarbi amatų puoselėtojams – būtent šis apaštalas Lietuvoje laikomas amatininkų globėju. Todėl renginiui puikiai tiko mugė, kurioje šiemet kaip niekad gausiai prisistatė tautodailininkai, amatininkai, prekybininkai, vyko edukacinės programos. Keramikė, lėlių, papuošalų, tautinių juostų kūrėjai, krepšių, įspūdingų indų pynėjai, mezgėjos, bitininkai, žolininkai, maisto gamintojai – mugėje savo darbus demonstravo didelis būrys Panevėžio ir Anykščių krašto darbštuolių.

Dar daugiau svečių publikai prisistatė scenoje – iš viso šventėje koncertavo per 100 muzikantų, dainininkų šokėjų. Net aštuonias valandas trukusiame koncerte savo programas demonstravo Kauno kultūros centro choras „Diemedis“, Naujamiesčio kultūros centro orkestras „Aukštyn“ ir tarptautinės stovyklos „Baltic Brass“ muzikantai, studijos „Fiva“ šokėjos, Panevėžio muzikinio teatro solistai Laima Česlauskaitė ir Ramūnas Urbietis, kapelos „Susiedai“ iš Vadoklių, „Smiltelė“ iš Daujėnų, Katinų šokių kolektyvas „Vieversys“, miežiškiečiai kapelos „Ratasai“ muzikantai ir grupės „Pilnatis“ dainininkai, TV projekto „Du balsai – viena širdis“ finalininkai Aurelija Meškauskienė ir Rapolas Meškauskas, „X faktoriau“ finalininkė Indrė Grikšelytė, vaikai pramogavo moksliniame Bozonės šou.

Didžiuliam organizatorių džiaugsmui ir miežiškiečių pasididžiavimui svečius pavyko puikiai sutikti, priimti – tikrais šventės dalyviais, rėmėjais savanoriais pasisiūlė tapti išties daug vietos žmonių. Užteko socialiniame tinkle pakviesti į pagalbą, iškart atsirado ir galinčiųjų suvežti, surikiuoti žiūrovų suolus, kitus rakandus, norinčiųjų iškepti pyragų, duonos vaišių stalui, padovanoti gėlių.

Šventę organizavę Miežiškių kultūros centro darbuotojai, Miežiškių gyventojų bendruomenės aktyvistai dėkoja ir didiesiems rėmėjams, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai, Panevėžio rajono savivaldybei, ir visiems neabejingiems, bendruomeniškiems miežiškiečiams.

 Miežiškių gyventojų bendruomenės ir kultūros centro informacija ir nuotraukos