Miežiškių smuikininkės – „Tramtatulio“ finale

Miežiškių kultūros centras dalijasi puikia naujiena: mūsų vaikų muzikos studijos smuikininkės Akvilė Kuzminaitė ir Patricija Kulbytė (vadovė Gražina Krikščiūnienė) pateko į konkurso „Tramtatulis“ nacionalinį finalą!

„Tramtatulis“ – Lietuvos vaikų ir moksleivių, liaudies kūrybos atlikėjų, konkursas. Juo siekiama ugdyti jaunąją kartą, būsimuosius tautos tradicijų tęsėjus. Šis renginys itin didelis, jame vaikai varžosi dainininkų, muzikantų ir pasakotojų kategorijose, keturiose amžiaus grupėse, vyksta net trys turai – miestų ir rajonų, regionų bei nacionalinis.

Pirmojo turo laureatais tapo net keli Miežiškių kultūros centro atstovai. Be Akvilės ir Patricijos, dar ir dainininkė Danielė Endrešaitytė (Miežiškių kultūros centro Vaikų muzikos studija, vad. Rita Gasaitienė) bei pasakotojas Benas Šaparnis (Miežiškių kultūros centro Trakiškio padalinys, vad.  Vilija Šaparnienė – Kišonienė). Visi jie prieš kelias dienas pasirodė antrajame, Vidurio ir Šiaurės Aukštaitijos regiono, ture. Iš viso jame dalyvavo net 100 vaikų iš Biržų, Joniškio, Kėdainių, Kupiškio, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Rokiškio rajonų ir Panevėžio miesto.

Geriausiai įvertinti regionų turo dalyviai pakviesti į finalinį „Tramtatulio“ etapą. Balandžio pabaigoje jis vyks Kaune. Planuojama, kad jame varžysis 237 vaikai ir moksleiviai iš visos Lietuvos ir užsienio lietuvių bendruomenių. Džiaugiamės, kad šiame gražiame būryje bus ir Miežiškių atstovės Akvilė, Patricija bei jų mokytoja Gražina!