Miežiškėnai puoselėja tradicijas

Paskutinis vasaros sekmadienis Miežiškiuose – ne tik iškilmingi Šv. Baltramiejaus atlaidai, bet ir smagus pakermošis. Tokia tradicija susiklosčiusi jau seniai: anksčiau vietos žmonės ir jų svečiai po atlaidų šurmuliuodavo savo sodybose, pastaraisiais dešimtmečiais visus suburia kultūros centro ir gyventojų bendruomenės rengiamos įspūdingos šventės. Šie metai netapo išimtimi. Ir nors dėl galiojančių reikalavimų renginys buvo kiek trumpesnis, nors žiūrovams teko laikytis saugių atstumų, dėvėti kaukes, o dar ir įkyrus lietus kiek apgadino šventės pradžią – visas tradicijas išlaikėme, pagerbėme sveikinimų nusipelniusius žmones, iš širdies pasilinksminome.

Pakermošio šventės pavadinimas – „Atsisveikinimas su gandrais“. Toks jis sumanytas todėl, kad Lietuvoje fiksuojama, jog būtent Šv. Baltramiejaus dieną šie paukščiai išskrenda žiemoti, ateina laikas atsisveikinti tiek su jais, tiek su vasara. Tačiau šventėje akcentuojamas ne išsiskyrimo liūdesys, o džiaugsmas dėl daugybės gerų akimirkų, kurias dovanojo besibaigiantis šiltasis metų laikas.

Vienas svarbiausių renginio akcentų – Miežiškių gyventojų bendruomenės rengiamo Gražiausiai tvarkomų sodybų konkurso nugalėtojų apdovanojimai. Šiais metais už gražias permainas, už neblėstantį norą puoselėti sodybas ir taip gražinti miestelį padėkota net 25-ioms miežiškėnų šeimoms, visoms jos įteiktos padėkos, vertingų dovanų. Konkurso nugalėtoja paskelbta Rusilų šeima, jai skirtas vertingiausias prizas, tautodailininko Eduardo Tito sukurta angelo skulptūrėlė.

Miežiškių seniūnija pratęsė gražią tradiciją šventėje padėkoti miestelį garsinantiems žmonėms. Šiemet padėką už ilgametį darbą Miežiškiams ir miežiškiečiams, gražias idėjas, bendradarbiavimą seniūnas Remigijus Budreika įteikė kultūros centro direktorei Birutei Titienei.

Sveikinimų sulaukė ir pagausėjimo sulaukusios vietos šeimos: tai dar viena tradicija – pasidžiaugti su tais, kam išskrendantys gandrai atnešė „dovanų“. Nuo pernykštės iki šiųmetės Šv. Baltramiejaus dienos vaikų susilaukė dvi miestelyje gyvenančios šeimos.

Sveikinimus, pagerbtuves lydėjo muzikantų, dainininkų pasirodymai. Koncertinėje programoje vietos užteko įvairių žanrų muzikai, skirtingiems atlikėjams. Grojo Miežiškių kultūros centro pučiamųjų orkestras „Ciongs“, ką tik susibūręs liaudies muzikančių trio, dainavo grupė „Pilnatis“, sulaukta ir svečių iš Radviliškio rajono – linksmino Baisogalos kapelija „Dainoriai“, dainininkas Domas Dveilis. Ypatingų publikos komplimentų sulaukė šventės žvaigždė, operos solistas Liudas Mikalauskas – puikiai gebantis bendrauti su žmonėmis dainininkas spėjo ir padovanoti puokštę gražių dainų, ir kone kiekvieną žiūrovą pakalbinti, ir damoms gėlių įteikti. Vaikus linksmino, su jais žaidė, šėliojo „Švelnūs kaktusai“. Įdomybių, tautodailininkų darbų, skanumynų nestigo šventinėje mugėje.

Organizatoriai – Miežiškių kultūros centras ir Miežiškių gyventojų bendruomenė – dėkingi renginį finansavusioms Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai ir Panevėžio rajono savivaldybei bei visiems, padėjusiems kurti šventę.

Miežiškių kultūros centro informacija ir nuotraukos