„Kapelmaušis“ kvies prisiminti Laisvės dainas

Visiems mūsų krašto žmonėms, kuriems patinka liaudiška muzika, be didelių įžangų aišku: įpusėja ruduo – laikas ruoštis „Kapelmaušiui“. Metas suplanuoti darbus ir laisvalaikį taip, kad pavyktų nepraleisti didžiojo Aukštaitijos kapelų suėjimo, verta nebedelsti ir įsigyti bilietus į renginį. Juo labiau, kad bilietai į „Cido“ arenoje vyksiantį „Kapelmaušio“ finalą dabar kainuoja 5 eurus, o vėliau brangs – nuo lapkričio 4 dienos kainuos 10 eurų, o renginio dieną – 15 eurų.

Muzikantai ir jų vadovai jau kuris laikas intensyviai repetuoja, rengia naujas programas. Norą dalyvauti šiųmetėje Aukštaitijos kapelų šventėje-varžytuvėse pareiškė 22 liaudiškos muzikos kolektyvai iš Panevėžio, Radviliškio, Pasvalio, Kauno rajonų, Ignalinos ir Visagino miestų. Visi jie spalio pabaigoje prisistatys atrankose, vadinamuosiuose mažuosiuose „Kapelmaušiuose“: spalio 23 d. žiūrovai kviečiami į atranką Ėriškių kultūros centre, spalio 24 d. – Šilagalio kultūros centre, spalio 25 d. – Miežiškių kultūros centre. Profesionaliausius, įdomiausius, geriausius pasirodymus surengusios kapelos pateks į lapkričio 16 d. Panevėžio „Cido“ arenoje vyksiantį didįjį šventės-varžytuvių finalą.

Šių metų „Kapelmaušis“ skirtas Nepriklausomybės kovų metams atminti ir Sąjūdžio 30- mečiui paminėti. Ši nuostata žada šventėje-varžytuvėse grosiančių kapelų repertuarą paversti išties įdomiu: kiekvienas kolektyvas susirado Nepriklausomybės kovų dainų, užrašytų ar pateiktų savame krašte, šias dainas patys aranžavo taip, kad atspindėtų krašto muzikavimo tradicijas, instrumentuotę ir dainavimo specifiką.

Mažųjų „Kapelmaušių“ žiūrovų laukia įspūdingi kapelų pasirodymai, o didžiajame finale bus progų mėgautis ne vien liaudiška muzika. Šventę-varžytuves vainikuos Nacionalinės operos dainininko Liudo Mikalausko atliekamos laisvės dainos. Žiūrovų laukia ir kitos malonios staigmenos: kaip ir kasmet, į renginį besirenkančią publiką pasitiks kapelų muzikantai, vyks amatininkų mugė, o pačiose varžytuvėse kapelas vertins ne tik šio žanro profesionalai, savo balsus už labiausiai patikusį kolektyvą galės atiduoti visi to panorėjusieji. Tiek Lietuvos nacionalinio kultūros centro specialistų, Dainų švenčių dirigentų geriausiomis pripažintoms, tiek žiūrovų simpatijų nusipelniusioms kapeloms bus įteiktos solidžios piniginės premijos.

„Kapelmaušį“ organizuoja Miežiškių kultūros centras, šventę remia Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio rajono savivaldybė, paramos sulaukta ir iš verslininkų – UAB ,,Margučiai“, UAB ,Radviliškių kaimo kepykla“, E. Murmoko IĮ. Informacinis renginio partneris – laikraštis „Tėvynė“.

Miežiškių kultūros centro informacija