Ilgaamžiame festivalyje folkloro ansambliai apdainavo savo kraštą

Miežiškių Angelų slėnyje aidėjo tradicinis Panevėžio rajono folkloro ansamblių festivalis „Par šilalį jojo“. Skardžiais balsais traukiamomis dainomis, smagia muzika, šokiais, rateliais, pasakojimais vieni kitus ir susirinkusius žiūrovus džiugino net 17 kolektyvų, iš viso per 150 žmonių iš Jotainių, Naujamiesčio, Velžio, Trakiškio, Berniūnų, Perekšlių, Naujarodžių, Nevėžio, Krekenavos, Geležių, Upytės, Bernatonių, Žibartonių, Ėriškių, Šilagalio ir, žinoma, pačių Miežiškių.

Šiųmetis festivalis buvo skirtas Vietovardžių metams, todėl kolektyvų buvo paprašyta parengti temą atitinkančias programas, į jas įtraukti pasakojimų, sakmių, dainų apie savo krašto kaimus, gal jau ir išnykusias, užmirštas vietoves. Ansambliai nepraleido progos atnaujinti repertuarus, pasirodymų būta įvairių, įdomių, išsiskiriančių.

Įspūdingai nuskambėjo ir pagrindinis renginio akcentas – tradiciškai festivalyje visų dalyvių traukiama jam vardą davusi daina „Par šilalį jojo“.

Į Miežiškius festivalis grįžo po pertraukos – jau tapo įprasta, kad čia užgimęs ir pradžioje rengtas vien savame krašte, dabar jis vienerius metus keliauja vis į kitą rajono vietovę, o kitus grįžta namo. Lazda, kurią metus iki kito festivalio saugo būsimi jos organizatoriai, Angelų slėnyje perduota Krekenavos kultūros centro atstovams – būtent jie rengs kitų metų „Par šilalį jojo“.

 

Miežiškių kultūros centro informacija