Dainų šventėje miežiškiečiai buvo ryškūs

Šimtmečio Dainų šventėje tarp maždaug 36 000 dainininkų, muzikantų, šokėjų, artistų buvo net 800 dalyvių iš Panevėžio rajono ir kelios dešimtys – iš Miežiškių. Mūsų kraštui atstovavo net dešimt Miežiškių kultūros centro ir Nevėžio bei Trakiškio padalinio kolektyvų.

Moterų vokalinis ansamblis „Raskila“ (vadovė Lina Kairytė) dainavo pirmą kartą surengtame vokalinių ansamblių koncerte „Dėl žalio ąžuolyno“, vykusiame Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Folkloro dienoje „Didžių žmonių žemė“ savo programas pristatė penki mūsiškiai kolektyvai: Nevėžio duonos kepėjos (vadovė Rita Gribauskienė), Trakiškio žolininkės ir Trakiškio folkloro kolektyvas „Margutis“ (vadovė Vilija Šaparnienė), Miežiškių folkloro ansamblis „Ringis“ (vadovė Rita Gasaitienė), Miežiškių liaudiškos muzikos kapela „Rudenėlis“ (vadovė Gražina Krikščiūnienė).

Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatras (vadovė Jurga Švagždienė) savo publicistinį spektaklį „Repeticija“ pademonstravo Teatro dienos „Sau, tautai, žmonijai“ finaliniame vaidinime „Amžinas keleivis“, vykusiame didžiojoje scenoje Katedros aikštėje.

Liaudiškos muzikos kapelos „Ratasai“ (vadovas Raimondas Grikšelis) muzikantai tapo ansamblių vakaro „Tėvyne mūsų“ dalimi – griežė kartu su iš visos Lietuvos susirinkusiomis kapelomis.

Didžiausias miežiškiečių būrys savo kraštui atstovavo finaliniame šventės renginyje – tūkstantiniame Dainų dienos „Vienybė težydi“ chore dainavo jungtinis Miežiškių seniūnijos Šimtmečio choras, sudarytas iš moterų vokalinių ansamblių „Raskila“, „Vakarė“ ir „Vėjūnė“ (visų kolektyvų vadovė Lina Kairytė) dainininkių.

 Miežiškiečiai šventėje išsiskyrė ne vien gretų gausumu. Pavyzdžiui, Miežiškių teatro pasirodymas į finalinį vaidinimą kartu su kitais šešiais teatrais buvo atrinktas net iš šimto kandidatų. Gavome progą didžiuotis Lina Kairyte: jos aranžuotos, išplėtotos dainos skambėjo vokalinių ansamblių koncerte, jos išplėtota sutartinė pateko į Dainų dienos programą, šiame renginyje Lina kartu su kitais renginyje skambėjusių dainų autoriais, dirigentais buvo vainikuota ąžuolo vainiku.

Šventė džiugino ne vien puikiai pavykusiais pasirodymais, publikos gausa, bet ir tuo, kad nepatyrėme organizacinių nesklandumų, rajono savivaldybės rūpesčiu gyvenome geromis sąlygomis, net turėjome progą pasipuošti naujais koncertiniais kostiumais – tautinius drabužius vilkinčios, lauko gėlių vainikais pasidabinusios choro moterys eisenoje ne vieną dešimtį kartų išgirdo praeivių „Kokios gražios“.

Tiek jau ne vieną dešimtmetį Dainų šventėse dalyvaujantys miežiškiečiai, tiek pirmą kartą į ją atvykę mūsų artistai, dainininkės džiaugiasi patyrę puikių emocijų, pabuvę tegul nedidele, bet reikšminga milžiniško, gražaus renginio dalimi.

ds1 ds ds5 ds4

ds6 ds3 ds2